In Nederland groeit ruim één op de vier kinderen onder de achttien jaar op met een ouder met psychische en/of verslavingsproblemen. In het kader van de tentoonstelling KIND VAN, van 14 september tot 5 oktober te zien op het Julianaplein in Bussum, organiseren we op maandagavond 28 september in samenwerking met de gemeente Gooise Meren, Al-Anon familiegroepen en Anonieme Alcoholisten de speciale vertoning ‘Alleen met jenever’.
Na afloop van de vertoning is er een nagesprek met filmmaker Kelly Klingenberg, dochter van een alcoholist. Daarnaast schuiven aan: een ervaren AA-lid, dat vertelt over de gevolgen van alcoholverslaving voor zijn of haar kinderen, partner, ouders en andere naasten, en een Al-Anon-lid, dat als naaste van iemand met een alcoholprobleem vertelt over de impact van alcoholisme op het gezin en de omgeving. Na afloop van het gesprek wordt er een non-alcoholisch drankje aangeboden in het café.
Over de film
In ‘Alleen met jenever’ keert maker Kelly Klingenberg terug naar de flat waar haar vader overleed. Samen met haar zussen reconstrueert zij hoe zijn leven steeds verder werd ingeperkt door alcohol en schaamte. Niet alleen zijn drinken staat centraal, maar ook de impact daarvan op het gezin. Het is een aangrijpend verhaal over het wegglippen van een dierbare, machteloosheid van naasten en verslaving als sluipmoordenaar.





