Zoekfunctie Filmhuis Bussum
De Trut: 10 portretten

De Trut: 10 portretten

Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van De Trut en World Pride Amsterdam brengt deze documentaire tien persoonlijke portretten van mensen die de legendarische Amsterdamse queerclub maken tot wat zij is: een veilige haven, activistische motor en culturele ontmoetingsplek.

De Trut: 10 portretten
Deze film is toegevoegd aan je favorieten. Ga naar favorieten
Deze film is verwijderd uit je favorieten. Ga naar programma

Voor het eerst in de geschiedenis komt World Pride naar Amsterdam: van 25 juli tot en met 8 augustus hult de stad zich in alle pridekleuren om vrijheid, diversiteit en liefde te vieren. Ter ere hiervan vertonen we op zaterdag 25 juli eenmalig de documentaire ‘De Trut: 10 portrettten’.

De Amsterdamse queerclub De Trut vierde vorig jaar zijn veertigjarig bestaan, aanleiding voor regisseur Pim Mookhoek om de gemeenschap achter de club te belichten. Bezoekers delen de betekenis van deze inclusieve dansvloer voor hun identiteit en veiligheid, vrijwilligers vertellen hoe zij het feest zonder winstoogmerk draaiende houden, en ontvangers van steun uit Stichting Fonds De Trut laten zien hoe de opbrengsten bijdragen aan LHBTIQ+-projecten wereldwijd. Ook komt de rol van De Trut tijdens de aidscrisis aan bod. 

‘De Trut: 10 portrettten’ toont hoe een zondagavondfeest uitgroeide tot een veilige haven, activistische motor en culturele ontmoetingsplek.

Te zien op zaterdag 25 juli. 

Genre
Documentaire/lhtbiq+
Herkomst
Nederland (2025)
Gesproken taal
Nederlands, Engels
Regie
Pim Mookhoek
Duur
40 minuten
Kijkwijzer

Trailer

Aanbevolen voor jou

Kom je
film kijken?