Zoekfunctie Filmhuis Bussum
Hoop in de Hoep

Hoop in de Hoep

‘Hoop in de Hoep’ biedt een magische kijk in één van de grootste ontoegankelijke gebieden van Nederland onder de rook van Amsterdam: De Ronde Hoep.

Hoop in de Hoep
Deze film is toegevoegd aan je favorieten. Ga naar favorieten
Deze film is verwijderd uit je favorieten. Ga naar programma

De Ronde Hoep, ooit een veenbos, is inmiddels een open weidegebied, ideaal voor vogels. De rust trekt veel stedelingen aan. Alleen… je mag er niet in. Amsterdammers kennen dit stiltegebied dan ook vooral als het populairste fietsrondje van de stad. 

Filmmaker Pim Giel, die pal naast de Hoep woont, besloot er een luchtige documentaire aan te wijden. Samen met zijn vrouw en zoons, allen filmmakers, maakten ze een jaar lang opnames. De film is geen gewone natuurdocumentaire. Hoofdrolspeler is de Ronde Hoep zelf. Daarom komen de vogels en ook de mensen nadrukkelijk in beeld. De boer, fauna-expert, boswachter, vogelaar en de recreant – ze hebben allemaal een bijzondere band met dit historische veenweidegebied.

Te zien op woensdag 15 oktober.

Genre
Documentaire
Herkomst
Nederland (2025)
Gesproken taal
Nederlands
Regie
Pim Giel
Duur
90 minuten
Kijkwijzer

Trailer

Aanbevolen voor jou

Kom je
film kijken?