Zoekfunctie Filmhuis Bussum
Naza

Naza

Indringend onderzoek van de makers van ‘No Other Land’ naar de oorlog in Gaza en de mechanismen achter de grootschalige dood van Palestijnse burgers, gefilmd tijdens de nachtelijke uren op de daken van Tel Aviv. 

Naza
Deze film is toegevoegd aan je favorieten. Ga naar favorieten
Deze film is verwijderd uit je favorieten. Ga naar programma

Indringend onderzoek naar de oorlog in Gaza en de mechanismen achter de grootschalige dood van Palestijnse burgers. Gefilmd tijdens de nachtelijke uren op de daken van Tel Aviv onderzoeken Abraham en Szor de systemen en besluitvorming achter de Israëlische bombardementen op Gaza. Vanuit hun positie als Israëli’s stellen ze een ongemakkelijke en fundamentele vraag: hoe kan een samenleving de ontmenselijking van een andere groep mensen toestaan – en welke mechanismen maken dat mogelijk?

De film bouwt voort op journalistiek onderzoek van ‘The Guardian’, ‘+972 Magazine’ en ‘Local Call’ uit de periode 2023–2025.  Maar: ‘Naza’ gaat verder dan de onthullingen alleen. De camera richt zich ook op wat níét wordt uitgesproken: op de stiltes, het wegkijken en de afstand tussen individuele verantwoordelijkheid en een systeem waarvan mensen deel uitmaken.

Na ‘No Other Land’, waarin Abraham en Szor samen met de Palestijnse filmmakers Basel Adra en Hamdan Ballal de verdrijving en vernietiging van gemeenschappen op de Westelijke Jordaanoever vastlegden, richten zij hun blik nu op hun eigen Israëlische samenleving. ‘Naza’ is daarmee een confronterende film over oorlog en ontmenselijking, maar bovenal over verantwoordelijkheid – en over de noodzaak om de stilte te doorbreken. ‘Naza’ ging in wereldpremière op het Filmfestival van Venetië.

Herkomst
Verenigd Koninkrijk (2026)
Regie
Yuval Abraham en Rachel Szor
Duur
81 minuten

Aanbevolen voor jou

Kom je
film kijken?