PREVIOUSLY UNRELEASED 2026
Stuk voor stuk zijn het juweeltjes van films. Ze waren te zien op prominente festivals in binnen- en buitenland, maar bereikten helaas de Nederlandse bioscopen niet. Ten onrechte, vinden zowel Eye Filmmuseum als wij. Daarom kun je ook deze zomer bij ons genieten van een bijzondere selectie films onder de noemer ‘Previously Unreleased’. De films zijn uiteenlopend in stijl, genre en inhoud, maar hebben één ding gemeen: ze zijn allemaal van onmiskenbare kwaliteit en dus niet te missen deze zomer!
Een zachtaardig drama over tweede kansen. Fernando is een timide hoogleraar geografie in Barcelona met een bijzondere voorliefde voor papieren landkaarten. Die kaarten helpen hem niet wanneer zijn vrouw op een ochtend, zonder waarschuwing of uitleg, haar spullen pakt en hij richtingloos achterblijft.
Fernando besluit naar het noordwesten van Portugal te reizen waar hij tuinman Manuel ontmoet, die net zou beginnen aan een baan bij een prachtig oud landhuis. Wanneer Manuel plotseling overlijdt, neemt Fernando in een opwelling zijn identiteit aan. Hij reist af naar de quinta van de eigenzinnige eigenaresse Amália, met wie hij een bijzondere, ongedwongen vriendschap sluit.
The Portuguese House (Una quinta Portuguesa), ging in première op het Malaga Film Festival en werd genomineerd voor drie Goya's, de belangrijkste Spaanse filmprijzen.
Te zien vanaf donderdag 2 juli.









